Här kommer ett snabbt hej från mig!
….. …. ….
….Ja, det skulle ju ha varit ett snabbt hej, men inte ens det hann jag med igår, haha! Så inlägget kommer ut idag istället. Men roligt med bråda dagar!
På torsdag kväll, efter jobbet, bjöd Karlebys företagskvinnor på middag vid Lythy och efter det bjöd Operasångerskan på plättar, champagne och Romsk musik hemma hos henne. Alltid lika roligt hos Operasångerskan, hon underhöll oss igen med storyn från sina resor, allt fantastiskt folk hon känner och ja, hennes liv, som är som från en anna värld. Jag är glad över att ha fått lära känna henne.
Och så fredagen. Jobbade hela dagen och kvällen, nästan till natten. I Coccola ordnades Handels- och Konstnatt och många av butikerna hade öppet till 23:00, även vi. Staden var smockfull med folk! Så rolig kväll, mera sånt!
Fabio jacket från Chill Norway, skarf Becksöndergaard, byxor Coster Copenhagen, blus DAY och skor Debbie (Sköna Clara).
Borde verkligen ta mig tid att besöka Kokkola och er affär. 🙂
Du är såååå välkommen! 🙂
Riktigt snygg outfit! Ha en härlig lördag!
Kram
Rebecca
http://pilotfrun.se
Önskar dig en fin helg från Italien!
Väldigt snygg outfit! Lät som en toppenkväll! Kram Nilla
Hehe, läste först “Operasångerskan på plättar” o undra om de va en restaurang eller kanske en pjäs?
Hej!
Gillar dina byxor. Så skönt med lite häng just vid känsliga områden.. Ser dessutom trevligt ut, enligt mig.
Tittade in hos Provrummet, där de finns att få, men finns endast stl 34, 36 kvar. Hur är stl, tycker du? Har annars stl 38 på nedre delar, behövs över höften.
Hösthälsningar, Siv
Ah, byxorna! Såå bekväma!! Rekommenderar verkligen! Provrummet meddelade mig om att de beställt in fler nu då jag gjort dem populära, fler bilder på dem kommer självklart upp då jag bor i dem jusy nu;) Jag har storlek 38 (och brukar ha 38/M).
Med Sol, M
Tack för ditt svar!
Då blir det att fundera på byxor oxå..
Såg att du skaffat dendär underbara Marlene Birger klänningen, verkligen snygg!
Tror den är en sådan att den kan se trevlig ut både med högklackat, det såg man ju ren, grova stövlar o kängor o kanske tom tennare! Just så mångsidig som en dyr anskaffning borde vara, o både i vardagen o på fest tom.
Tjusig!
Hmm.. ” What would you do if you weren’t afraid?”
Säkert bra påminnas om, för DET är relativt mycket det..
Sen kommer ju annat in i bilden också, som livssituation, ekonomi mm, men bra fundera på.
Allt gott!
Siv
Ja, jag började fundera som du – hur användbar den är. Och sååå mjuk då det är 50% angora:) Snyggt med byxor eller strumpbyxor – kängor eller högklackat. Fick dock ta en storlek mindre, denna är xs.
Svaren är ju så individuella på vad man skulle göra om man inte var rädd. Men gillar det då man avlägsnar de strama tyglarna från hjärnan. Och för mig var det inte “extravaganta” tankar om att bestiga Mount Everest eller liknande utan det mitt hjärta mest önskade och ville sträva efter var egentliga mycket vardagliga (och för många människor självklara) saker.
Med Sol, Malenami