[singlepic id=8006 w= h= float=center]
På gården finns nu snölyktor och en snögubbe. Han såg lite skrämmande ut med sitt sneda leende och små kvistar till händer. Men hur roligt är det inte att rulla stora snöbollar! Och när vädret är perfekt för att bygga.. ja, allt! Igår kväll körde vi runt, runt i stan med kameran på tripoden i baksätet och filmade ut från vindrutan (oj, hoppas ingen förstår fel, vi filmade alltså trafikljus och sånt;). Vi kände oss lite som Google streetview. Canon skickade EOS 550D och 60D åt mig, så här skall testas! Ni skall nog få en bättre rapport om kamerorna. Bilderna i detta inlägg är tagna med EOS 60D och vårt Sigma objektiv.
[singlepic id=8009 w= h= float=center]
[singlepic id=8007 w= h= float=center]
Stövlar från Diesel – mina favorit stövlar of all time! Kjol Hunkydory, blus Bruuns Bazaar, neckwarmer Rabens Saloner, väska Mulberry och smycken Syster P.
[singlepic id=8008 w= h= float=center]
Strålande som alltid !!
Ha en härlig Söndag 🙂
Kram Linda
Du kanske har fått 60 d’n som jag lekte med här i Jeppis för några veckor sedan! 😉
Jaaa, vad kul! Linn hade också 60D’n på prov – tycker den är superbra! Tänk vad snällt att Canon lånar ut sådär! 🙂 Kram!
Ja verkligen kul att få testa deras produkter! Nästan för bra för att vara sant! 🙂 Vi tyckte också om 60 d’n och saknar den redan… 😉
Jättefina bilder! Vi står inför ett kamera köp och har sneglat på dessa modeller. Hade varit så kul och höra vad du tycker när du testat!! Då blir det kanske en canon ändå! Tack för du sprider guldkanter i min vardag. Kram Jenny
Alltså det är så Grymt Fina bilder du har på Din blogg,
och man blir alltid riktigt Glad och inspirerad då man tittar in här!
Ville bara säga det 🙂