Blir ni trötta på mig nu?
Posted On 22 Jan 2010
What can I say? Jag älskar mina Taradiddle klänningar! I Love! Vet att jag haft dem på bloggen tusen miljoner gånger och ni ser hur glad jag är varje gång har har dem på mig.. så ni får uthärda – Haha! Vi blev till Ett när jag inhandlade scarfscarfen, då förstod jag en djupare innebörd/mening med Odd Molly. Kommer nog att lägga klorna i alla klänningar som har samma passform som Taradiddle i vårens kollektion från Odd Molly… Känner på mig att någon därute i cyberspace skakar sakta på huvudet och tycker att jag är tokig.
Denna vill jag nog ha mest i hela världen. Nymph l/s dress i multi. Så, nu har jag sagt det.
Edit: Eller den i Dark Cherry.. Nej, Multi, nej Cherry, Multi!
No Comments
Du är så fin i den klänningen, jag har den i rött själv.
Trevlig fredagskväll!
~Livet i byn
Vi tröttnar ALDRIG på dina fina bilder! Eller dina klänningar 😉
Har själv valt cherry. Multi är för… hmm rörig (?) för mig 😀 Kram
Tack snälla Susanne! <3
Tycker också Multi är alldeles för rörig, som kaos..
Men det är kanske just därför… 😀
Kramkram
Ska jag ha Nymphen så blir det multi för mig. Såg den först i cherry men när multi-bilden kom för mina ögon var det den!
Taradiddle är den skönaste, vackraste klänning OM gjort. Nu letar jag febrilt efter en grå o en puder-4a. Royal är inte så noga men de andra två. Men varför är de slut överallt!!
kram o ha en skön helg!
Jag förstår verkligen varför du gillar Taradiddlen. Den sitter som gjutet på dig.
kram
Jag tycker dom klänningarna är jättefina, men de är lite för tighta i armarna för mig. Superfin på dig dock!