Vi träffas på bryggan
Posted On 7 Jul 2009
När vi kommer till villan på eftermiddagen, drar vi en stor madrass till ändan av bryggan. Där ligger vi brevid varandra, hänger med händerna utanför bryggan och snuddar med fingrarna i vattnet. Ibland somnar vi i varandras armar och vaknar när solen inte värmer mer och myggen lockas till oss. Sedan går vi in till villan och tänder brasa, sitter och myser i soffan, kanske spelar kort.
Baddräkt från Gina Tricot.
Kärleken har gjort en ny trappstege från bryggan till vattnet. Nu behöver man inte akta fossingarna för vassa spikar längre. Han går med hammaren och skruvmejsel i högsta hugg och vill reparera och bygga. Det är gött att vara kär, kär , kär!
No Comments
Tack Malena för dina snälla, vackra ord, blev så glad! 🙂 Läser din blogg varje dag, du har alltid så fina bilder och ideér. Härliga bilder från bröllopet!!